QR Code

Jurassic World

  (2015)  film

Colin Trevorrow
2014-08-17 00:00:00
2 godz. 4 min.
Plakat z filmu Jurassic World (2015) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
7.3 (4)
Błędy / Wpadki w filmie 
Gdy na początku filmu pokazywana jest wyspa Isla Nublar w tle słychać śmiech kukabury, która to pochodzi z Australii, zaś wyspa, na której znajduje się park leży u wybrzeży Kostaryki.
Claire przez cały film nosi te same buty i w wielu scenach widać, że są brudne, gdy jednak stoi przed padokiem T-rexa, jej buty są czyste i znowu stają się zanieczyszczone, kiedy dobiega i rzuca flarą w Indominusa Rexa.
Gdy na początku filmu Owen skończył szkolenie z raptorami, wiaderko najpierw znajduje się na zewnątrz barierki, a następnie wisi od wewnętrznej strony.
Kiedy Claire i Owen po sprawdzeniu wodospadu udają się do dżungli, są całkowicie czyści, jednak gdy natykają się na opuszczone centrum dla zwiedzających, są już pokryci błotem. Jest to w istocie wynikiem usuniętej sceny, w której Claire i Owen odkrywają dinozaurze łajno i pokrywają nim siebie.
Czcionka loga Parku Jurajskiego widocznego na opuszczonym Jeepie różni się od tej użytej na blachach pojazdów z 1993 r., w oryginalnym filmie. Symbol JP po zmianie czcionki wszedł w życie dopiero w 2011 roku wraz z wydaniem Jurassic Park Ultimate Trilogy.
Gdy ptaszarnia zostaje uszkodzona i dinozaury terroryzują zwiedzających, Owen wraz z grupką pracowników tworzą małą formację i strzelają do nich, jednak co najmniej jeden z nich trzyma palec na spuście w pozycji bezpiecznej.
Kiedy Claire i Owen chowają się przed Indominusem za samochodem, mężczyzna opiera swoją broń o bok pojazdu. Z tej samej strony głowę umieszcza dinozaur, kołysząc auto przy tym w przód i tył. Mimo tego, gdy bohaterowie wychodzą z ukrycia, karabin leży nienaruszony na swoim miejscu.
Gdy Hoskins rozmawia z Owenem poza klatką raptorów, jego zegarek wskazuje kilka minut przed godziną 10 i choć konwersacja trwa tylko kilka minut, w następnym ujęciu pokazuje 5 minut przed 11.
Gdy Simon Masrani podchodzi do okna, by zobaczyć Indominusa Rexa na jednej z szyb widać pęknięcia, jednak kiedy kamera pokazuje mężczyznę od zewnątrz, żadne z okien nie jest popękane.
Claire podnosi stłuczony telefon Zacha, który jednak parę scen później jest widoczny cały w lewej kieszeni chłopaka.
Mozazaur łapie Indominusa Rexa pomimo tego, że ten stoi na chodniku dla zwiedzających.
Stare centrum dla zwiedzających nie znajduje się na terenie ograniczonym w nowym parku, co pokazuje stara broszura i mapa, gdzie centrum znajduje się na zachodzie, zaś obecne obostrzenia na wyspie dotyczą północy.
Piloci helikopterów siedzą zawsze po prawej stronie, lewa jest zarezerwowana dla szkoleniowców.
W pierwszej części filmu Claire ma zrobioną kreskę eyelinerem na górnej powiece. Później, gdy wchodzi do ogrodzenia raptorów, kreska znajduje się na dolnej. Kolor jej włosów również się zmienia, mimo że nigdy nie zostają one zamoczone w wodzie.
Indominus Rex idzie na południe i śledzi dzieci do jeziora, gdzie uciekają one do starego centrum i naprawiają Jeepa. Dinozaur dociera tam jednak znacznie później i natyka się na Claire i Owena.
Gdy Zach i Gray stoją przy doku, przechodzi obok nich kilku statystów. W następnej scenie ci sami statyści mijają dzieciaki ponownie.
Kiedy Owen chowa się przed Indominusem za samochodem, na jego prawym nadgarstku pojawia się zegarek, którego nie było, gdy chwilę wcześniej uciekał.
Po skończeniu sesji treningowej welociraptorów Owen rozmawia z Hoskinsem i Barry'm, a słońce między ujęciami raz jest popołudniowe, a następnie takie jak wczesnym porankiem.
Kiedy wszyscy uciekają przed pteranodonami, jest słoneczny środek dnia, natomiast w kolejnej scenie przy klatkach welociraptorów panuje już kompletna ciemność.
Kiedy brontozaur umiera, jego głowa leży prosto, natomiast kolejna scena pokazuje, że ułożona jest pod kątem 45 stopni w kierunku Claire.
Kiedy bracia czekają, by wsiąść do gyrosfery, Zach patrzy na grupkę dziewcząt stojących w kolejce. Następnie pokazane jest, jak wszystkie trzy idą do jednej z kul, jednak kiedy chłopcy wchodzą, widać, że do jednej mieszczą się tylko dwie osoby.
Dwa Jeepy z pierwotnego parku stały w garażu przez 22 lata, zatem bohaterowie nie powinni móc ich uruchomić, ponieważ benzyna wyparowuje po około 6 miesiącach.
Kiedy wojsko używa raptorów jako gońców za Indominusem, zakłada im na głowę kamery, by móc je śledzić. Jednak kiedy dinozaury obracają się przeciwko nim, nikt nie może wskazać ich położenia.
Gdy Zach i Gray są w gyrosferze i ciocia dzwoni, by ich ostrzec, wyraźnie słychać dzwonek telefonu. Chwilę później, gdy chłopcy są do góry nogami, a krewna wykonuje do nich kolejne połączenie, komórka nastawiona jest na wibracje.
Helikopter na początku filmu ma na ogonie prefiks "JW". Nie jest dozwolone nadawanie własnych oznaczeń, gdyż są one wydawane przez rząd kraju, w którym maszyna jest rejestrowana. Kolejny pokazany śmigłowiec ma już wybite litery "CR", które zapewne znaczą Costa Rica, jednak nie stanowią one skrótu nazwy tego kraju.
Na początku filmu mówione jest, że dinozaury wyposażone są w urządzenia wywołujące wstrząsy na wypadek ucieczki z padoku. Jednak kiedy pteranodony uciekają, nie ma żadnej takiej reakcji.
Gdy żołnierze wyruszają do walki z Indominusem, centrum sterowania posiada ekrany pokazujące dane strumieniowe z ich serca. Płaska linia działa jak dramatyczne ogłoszenie, kiedy ktoś ponosi śmierć. Jednak wszystkie oddziały mają tę samą częstotliwość akcji serca i wszystkim wskazują tętno spoczynkowe, a powinno być bardzo wysokie w czasie walki ze względu na adrenalinę i wysiłek fizyczny.
Gdy raptory komunikują się z Indominusem i obracają przeciwko Owenowi, zostają ostrzelane pociskami przeciwczołgowymi AT4. Jednak po wystrzale widać dym z pocisku, co sugeruje, że było to RPG, gdyż AT4 wystrzeliwuje stabilizowaną głowicę przypominającą moździerz, która nie zostawia dymu, bo nie posiada gazu pędnego.
Okulary noktowizyjne, znalezione w starym centrum dla zwiedzających, nie wykazują oznak nieprzydatności do użytku, mimo że minęły już 22 lata i baterie były narażone na wilgoć Kostaryki.
Zach i Gray znajdują starego Jeepa i wyjeżdżają nim na wprost ze starej szopy. Jednak Owen i Claire nie widzą uciekającego pojazdu, mimo że wyszli z lasu tuż obok frontu budynku.
Przy wychodzeniu z wody po skoku z wodospadu na twarzy Graya widoczne jest błoto, które pojawia się i znika między ujęciami.
Opony widziane na opuszczonych Jeepach są nowoczesnymi zamiennikami użytych oryginalnie terenowych opon radialnych.
Gdy dzieciaki wychodzą z wody przy wodospadzie wokół nich kilka razy widać ziemię, co sugeruje, że poruszali się oni na gumowych matach pokrytych błotem.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.