QR Code

Incepcja

  (2010)  
film

Inception

Plakat z filmu Incepcja (2010) - Polecam Film
Plakat z filmu Incepcja (2010) - Polecam Film
Plakat z filmu Incepcja (2010) - Polecam Film
Plakat z filmu Incepcja (2010) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
3.7 (6)
Błędy / Wpadki w filmie 
W scenie, kiedy Saito chroni Fishera przed ochroniarzami, klapa wentylacyjna jest raz otwarta, a raz zamknięta w przeciągu kilku następnych ujęć bez ingerencji bohaterów.
Eksplozja jednego z samochodów została pokazana dwukrotnie. Za pierwszym razem, kiedy kula ognia po wybuchu zajmuje cały kadr. Następnie minutę później ta sama kula ognia znajduje się w dolnej części kadru. 
W scenie, w której taksówka po raz pierwszy zostaje uderzona przez samochód Cobba, kratka w jego aucie z logo Hyundai ulega zniszczeniu, a logo odpada. W następnej scenie kratka pojawia się, a samochód ma mniej szkód niż w poprzednich ujęciach.
Gdy Arthur odbiera Cobba w Tokio i razem udają się do helikoptera na dachu hotelu, jest noc. Jednak na dachu są już za dnia. 
W czasie sceny, w której Saito wsiada do helikoptera i informuje Cobba o planie incepcji, rzęsisty deszcz uderza w okno śmigłowca. W następnym ujęciu jednak deszczu nie widać. 
W scenie porwania taksówki z Fisherem na ulicy widoczne są liczne oznaczenia produkcyjne.
W scenie, gdy Eames atakuje narciarzy uczepionych linami do Hummera, ich liczba zmienia się z 5 na 6 w różnych ujęciach.
W scenie rozgrywającej się w bazie Mal oddaje jeden strzał w kierunku Fischera. W późniejszym ujęciu dostrzec można jednak dwie rany postrzałowe. 
W pokoju hotelowym w Kioto Cobb kładzie pistolet na stoliku kawowym przed otwarciem drzwi. Po wpuszczeniu Arthura wyciąga tą samą broń zza pasa i wkłada do torby. 
Podczas sceny w magazynie aparat fotograficzny Canon DSLR widoczny jest na biurku za plecami Cobba. W poszczególnych ujęciach urządzenie na przemian pojawia się i znika. 
Podczas spotkania Cobba i Fischera w barze hotelowym kilka miejsc dalej przy barze siada mężczyzna. W następnym ujęciu nie widać go jednak tam, gdzie powinien być. 
W scenie hotelowej, kiedy Arthur przemieszcza związanych i śpiących członków zespołu do windy w prawym górnym rogu ekranu dostrzec możemy odwrócony lustrzanie napis "EXIT" oznaczający drogę ewakuacyjną.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.