QR Code

Gęsia skórka

  (2015)  film

Goosebumps

Rob Letterman
2015-07-09 15:47:13
Plakat z filmu Gęsia skórka (2015) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
5 (5)
Ciekawostki 
Miejsca kręcenia
Film był kręcony w Atlancie, Gainesville, Conyers i Madison (Georgia, USA).
Daty
Zdjęcia do filmu trwały od 23 kwietnia do 16 lipca 2014 roku.
Inne
Tim Burton zamierzał wyprodukować ten film w 1998 roku. Jednak projekt upadł.
Pod koniec filmu prawdziwy R.L. Stine mija się na korytarzu z Jackiem Blackiem. W książce postać R.L. Stine'a nazywała się Pan Black, a w filmie Jack Black był Panem Stine'em.
Gdy bohaterowie spotykają polującą modliszkę, Stein z niepokojem stwierdza, że nie pamięta, by stworzył takiego potwora. Książka, w której znajduje się ta kreatura, nosi tytuł ""A Shocker on Shock Street" i jest trzydziestą piątą książką z serii "Gęsia skórka". Nawiązuje ona do Elm Street (Ulicy Wiązów) z Freddym Kruegerem.
Potwora "To" Stephena Kinga można dostrzec biegającego razem z licealistami na sali gimnastycznej.
Po włamaniu do piwnicy w domu R.L. Stine’a, Zach i Champ przechodzą obok zegara z kukułką. Jest to odniesienie do jednej z książek R.L. Stine’a pod tytułem „The Cuckoo Clock of Doom”.
W filmie opowieści napisane na maszynie przez R.L. Stine’a ożywają w prawdziwy życiu. Pod koniec filmu Zach musi dopisać na maszynie zakończenie opowieści, aby stała się ona prawdziwa. Jest to nawiązanie do jednej z książek R.L. Stine’a pod tytułem „The Blob That Ate Everyone”, w której główny bohater Zach posiada maszynę do pisania, która sprawia, że napisane przez niego opowiadania grozy stają się prawdziwe.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.