QR Code

Epidemia

  (1995)  
film

Outbreak

Plakat z filmu Epidemia (1995) - Polecam Film
Plakat z filmu Epidemia (1995) - Polecam Film
Plakat z filmu Epidemia (1995) - Polecam Film
Plakat z filmu Epidemia (1995) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
9 (1)
Błędy / Wpadki w filmie 
W scenie, w której naukowcy rozmawiają o wirusach, a na ekranie pokazany jest fikcyjny wirus Motaba jest błąd. W rzeczywistości na ekranie pokazywany jest istniejący wirus Ebola.
Małpa z filmu, czyli małpa z gatunku cebus capucinus nie pochodzi z Zairu, lecz z Ameryki Centralnej i Południowej.
Żołnierze lecący samolotem transportowym C-130 Hercules rozmawiają spokojnym głosem. W rzeczywistości w C-130 jest tak głośno, że trzeba do siebie krzyczeć, aby się porozumieć.
Salt, pilot helikoptera Hughes 500 siada po prawej stronie. Jednak w rzeczywistości, w tego typu śmigłowcach piloci sterują maszyną siedząc po lewej stronie.
Kiedy Casey ma napad drgawek, Sam rozrywa jego koszulę, aby móc umieścić lód pod pachami Sama. W następnym ujęciu koszula Caseya nie jest rozdarta, tylko podniesiona.
W scenie pościgu śmigłowców na ścianie skalnej można zauważyć cień helikoptera filmującego akcję.
W jednej ze scen z końca filmu widać, że w C-130 otwierają się drzwi. W następnych ujęciach drzwi są już zamknięte.
Generał Ford salutuje pułkownikowi Danielsowi jako pierwszy, co jest błędem. To niższy stopniem zawsze salutuje pierwszy.
Kiedy Sam Daniels i Robby Keough kłócą się przy taksówce, Robby ma pod ramieniem statuetkę. W następnym ujęciu statuetka znika.
Salt mówi, że jego helikopter może przelecieć 400 mil (644 km) bez dodatkowego tankowania. W rzeczywistości zasięg helikoptera Hughes H-6 wynosi tylko 267 mil (430 km).
Niebieskie kombinezony używane na 4. poziomie bezpieczeństwa mają własny dopływ powietrza. Urządzenie to jest tak głośne, że osoba nosząca kombinezon nie słyszy tego, co się dzieje dookoła niej. Na początku filmu osoby noszące niebieskie kombinezony bez problemu ze sobą rozmawiają.
W filmie wirus HIV znajduje się w 3. poziomie bezpieczeństwa (wysoki stopień zagrożenia) Wojskowego Instytutu Badań Chorób Zakaźnych Armii USA. W rzeczywistości wirus HIV znajduje się w 2. poziomie bezpieczeństwa (średni stopień zagrożenia).
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.