QR Code

like/dislike image

Deadpool (2016) film | Polecam Film

Deadpool (2016) film

Deadpool
2015-08-05 15:51:05
2019-12-01 10:19:57
1 godz. 48 min.
Plakat z filmu Deadpool (2016) - Polecam Film
Plakat z filmu Deadpool (2016) - Polecam Film
Plakat z filmu Deadpool (2016) - Polecam Film
Plakat z filmu Deadpool (2016) - Polecam Film
Więcej o filmie
Podstawowe Informacje
Strona główna filmu
Pełna Obsada  50
Twórcy filmu  36
Więcej tytułów  13
Daty premier  22
Dystrybucja  1
Studia filmowe  3
Opisy  1

Multimedia
Zwiastuny  6
Zdjęcia  26
Plakaty  15
Strony WWW  1
Ścieżka Dźwiękowa / muzyka  1
Teledyski

Pozostałe Informacje
Recenzje
Powiązane tytuły  1
Nagrody   20
DVD, Blu-Ray  3
Newsy  6
Box Office  15

Inne
Ciekawostki  15
Zdjęcia z planu
Wpadki  18
Cytaty
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
129.9
9.9 (12)
Ciekawostki 
Role
Do roli Vanessy Carlysle / Copycat były brane pod uwagę Taylor Schilling, Crystal Reed, Rebecca Ritter, Sarah Greene i Jessica De Gouw.
Podczas przygotowań do roli w filmie Brianna Hildebrand przez kilka miesięcy trenowała Muay Thai.
Zrobienie pełnego makijażu ciała trwało osiem godzin, Ryan Reynolds nie był w stanie siedzieć lub leżeć.
W 2010 roku reżyserem miał zostać Robert Rodriguez, jednak zrezygnował ze względu na pracę nad filmem "Mali agenci Wyścig z czasem 4D'" .
Miejsca kręcenia
Film był kręcony w Vancouver (Kanada).
Inne
W trakcie kręcenia filmu dokonano przeróbek w kostiumie Deadpoola. Ze stroju usunięto sztuczną warstwę imitującą mięśnie, gdyż był on dla Ryana Reynoldsa, wcielającego się w tę postać, zbyt ciasny.
Podczas walki na zniszczonym helicarrierze, Deadpool otrzymuje cios nożem w swoją głowę. Po wyciągnięciu tego ostrego przedmiotu z głowy, można dostrzec, że powstała rana pojawia się i znika kilkakrotnie pomiędzy ujęciami filmu, kiedy to próbuje uratować Vanessę.
Pierwsze plany dotyczące powstania filmu pojawiły się w 2004 roku. Od tego czasu Ryan Reynolds mocno angażował się w działania mające na celu zrealizowanie produkcji.
Kiedy Wade siedzi w barze Weasela, mówi o swojej twarzy, że wygląda, jakby został ugryziony przez radioaktywnego shar pei. Jest to odniesienie do Spider-Mana, który zyskał swoje zdolności po ugryzieniu przez radioaktywnego pająka.
W 2013r. powstała gra Deadpool. Pewnej grupie spodobała się ona tak bardzo, że napisała piosenkę zatytułowaną "Deadpool Rap", a następnie wypuściła ją do internetu. Gdy zaczęto kręcić film, poproszono wspomnianą grupę o napisanie zaktualizowanej wersji. Wykorzystano ją w trakcie sceny, gdy Wade ściga popleczników Ajaxa.
Kiedy Wade próbuje wymyślić sobie pseudonim, jako jedna z propozycji pada "Captain Deadpool". Jest to nawiązanie do Kapitana Ameryki, którego wielkim fanem jest komiksowy Deadpool.
Kiedy Wade znajduje się w placówce, gdzie ma zostać wyleczony z raka, żartuje na temat swojej przyszłości jako superbohatera i prosi, żeby jego strój nie był zielony lub animowany. W ten sposób nawiązuje do filmu "Green Lantern", w którym w główną rolę wcielił się Ryan Reynolds, pojawiający się w zielonym kostiumie wygenerowanym komputerowo.
Ryan Reynolds, który wcielił się w tytułową postać, po zakończeniu kręcenia zdjęć do filmu, zatrzymał kostium Deadpoola, nie pozwalając go sobie odebrać.
Z powodu brutalności niektórych scen, film został zakazany w Chinach.
Podczas filmowania, Ryan Reynolds odwiedzał dzieci przebywające na oddziałach szpitalnych w ramach działalności fundacji "Make-A-Wish" w kostiumie Deadpoola.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.
Podobne filmy
Nawiguj w lewo
Nawiguj w prawo