QR Code

What Ever Happened to Baby Jane?

Robert Aldrich
2014-09-17 00:00:00
2 godz. 14 min.
Plakat z filmu Co się zdarzyło Baby Jane? (1962) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
4 (1)
Błędy / Wpadki w filmie 
W pierwszej scenie z sąsiadką, panią Bates, telefon zostaje przez nią położony na stoliku do kawy dwukrotnie.
Kiedy Edwin dzwoni do Jane, by umówić się na wywiad, ta mówi mu, by przyjechał do jej domu, lecz nigdy nie podaje mu adresu.
Kiedy Jane jest zszokowana swoim odbiciem w lustrze, zarówno wyraz jej twarzy jak i jej postawa zmieniają się w następnym ujęciu.
Pani Bates składa swoją pierwszą wizytę w domu sióstr Hudson we wczesnych godzinach porannych (Jane przygotowuje śniadanie), lecz gdy wraca do swojego domu przypuszczalnie kilka minut później, cienie na zewnątrz sugerują, że minęły godziny i jest już wczesne popołudnie.
Kiedy w finałowej scenie Jane podchodzi do budki z lodami, jej szminka ma dużo jaśniejszy odcień niż przez resztę filmu. Kilka chwil później szminka znów jest ciemniejsza. Co więcej, gdy Jane tańczy na plaży, gdzie musiało być gorąco, jej lód w ogóle się nie topi.
Po tym jak Jane kopie Blanche, Blanche upada i Jane okrąża ją, by znów zadać kopnięcie, lecz gdy to czyni, jest w tej samej pozycji, co wcześniej. Widzimy, że kopie siostrę z prawej strony ekranu, jednak powinna być po lewej, skoro ją obeszła.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.