QR Code

What Ever Happened to Baby Jane?

Plakat z filmu Co się zdarzyło Baby Jane? (1962) - Polecam Film
Plakat z filmu Co się zdarzyło Baby Jane? (1962) - Polecam Film
Plakat z filmu Co się zdarzyło Baby Jane? (1962) - Polecam Film
Plakat z filmu Co się zdarzyło Baby Jane? (1962) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
4 (1)
Ciekawostki 
Role
Początkowo rolę Edwina Flagga miał zagrać Peter Lawford .
Do roli Blanche Hudson były brane pod uwagę: Tallulah Bankhead, Claudette Colbert, Olivia de Havilland i Marlene Dietrich .
Do roli Jane Hudson były brane pod uwagę: Ingrid Bergman, Susan Hayward (odrzuciła propozycję), Rita Hayworth, Katharine Hepburn, Jennifer Jones, Ginger Rogers i Barbara Stanwyck .
William Frye i Bette Davis próbowali zainteresować reżyserią filmu Alfreda Hitchcocka, ten jednak był zajęty promocją filmu "Psychoza" i pracą nad filmem "Ptaki" .
Miejsca kręcenia
Film był kręcony w Los Angeles i Malibu (Kalifornia, USA).
Inne
Peruka, którą Bette Davis nosiła w filmie, wcześniej była noszona przez Joan Crawford w innym filmie. Żadna z aktorek o tym nie wiedziała, gdyż peruka została ponownie przerobiona i Crawford jej nie rozpoznała.
Podczas produkcji filmu Bette Davis miała na planie automat z Coca-Colą, by denerwować Joan Crawford, której zmarły mąż był dyrektorem generalnym Pepsi-Coli. Crawford osobiście zarządzała kampanią reklamową.
W scenie, gdy Baby Jane kopie siostrę, Bette Davis kopnęła Joan Crawford w głowę, w wyniku czego Crawford odniosła rany wymagające założenia szwów. W odwecie Crawford włożyła sobie do kieszeni obciążniki, więc kiedy Davis musiała wlec jej bezwładne ciało, nadwyrężyła sobie plecy.
Występując w talk show podczas promocji filmu, Bette Davis powiedziała dziennikarzowi, że kiedy ona i Joan Crawford po raz pierwszy zostały zasugerowane do odegrania głównych ról w tym filmie, szef wytwórni Warner Bros. Jack L Warner odpowiedział: "Nie dam złamanego pensa na żadną z tych dwóch starych wiedźm." Opowiadając tę historię, Davis śmiała się sama z siebie. Następnego dnia rzekomo dostała telegram od Crawford, w którym ta napisała: "W przyszłości proszę nie wspominać o mnie jako o starej wiedźmie!"
Finałowa scena na plaży była kręcona w Malibu (Kalifornia), w tym samym miejscu, gdzie reżyser Robert Aldrich kręcił finałową scenę do filmu "Śmiertelny pocałunek" (1955). Gdy Blanche wyznaje Jane prawdę, w tle widać ten sam dom, który został wysadzony w powietrze przez tajemnicze pudełko zawierające materiały wybuchowe w "Śmiertelnym pocałunku"
Bette Davis napisała w swojej książce “This N’ That”, że pierwotnie film miał być nakręcony w kolorze. Bette sprzeciwiła się temu mówiąc, że to zrobiłoby ze smutnej historii ładną opowieść.
Sceny z filmów z młodą Jane pochodzą z filmów "Parachute Jumper" i "Ex-Lady" . Kiedy Bette Davis usłyszała, że do filmu będą potrzebne jej słabe role z tego okresu, Bette (pół żartem) odpowiedziała że każdy z jej ówczesnych filmów będzie dobry.
W scenach, gdy Jane naśladuje głos Blanche, głos, który słyszymy należy do Joan Crawford, a nie do Bette Davis . Davis nie potrafiła odpowiednio odtworzyć głosu Crawford.
Daty
Zdjęcia do filmu trwały od 23 lipca do 12 września 1962 roku.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.