QR Code

The Curious Case of Benjamin Button

Plakat z filmu Ciekawy przypadek Benjamina Buttona (2008) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
4.3 (8)
Błędy / Wpadki w filmie 
W scenie na nabrzeżu, kiedy Benjamin przyłącza się do załogi łodzi, widać w tle dwa mosty. W czasie, w którym ma to miejsce - przed II Wojną Światową żaden jeszcze nie istniał - pierwszy zbudowano w 1954 r. i otworzono w 1958 r, natomiast drugi zbudowano w 1981 r., i otworzono w 1988 r.
Rosyjscy żołnierze, których widzimy w barze w Murmańsku, kiedy Kapitan Mike opowiada o ptakach, noszą niesamowite mundury: mieszanka uniformów carskich, sprzed 1917 r., oraz sowieckich stworzonych w 1943 r. Do tego, w 1941 r., w którym ma miejsce ta scena, sowieccy żołnierze nie nosili jeszcze naramienników.
Benjamin opowiada, że wrócił do domu w 1945 roku, jednak nosi okulary marki Ray-Ban, które powstały dopiero w 1952, oryginalnie jako okulary przeciwsłoneczne pilotów.
W 1945 roku Benjamin idzie na obiad z Daisy. Mężczyzna, który zapala jej papierosa, używa zapalniczki Zippo, produkowanej dopiero we wczesnych latach 50.
W jednej scenie widzimy Bejnamina majstrującego przy motocyklu Enfield Bullet, którego tablica rejestracyjna ma "czarne litery na białym". Takie tablice zostały wprowadzone dla prywatnych pojazdów dopiero ok. 2000r. Wcześniej były zarezerwowane wyłącznie dla taksówek, a prywatne pojazdy miały tablice "białe na czarnym".
W 1945r., kiedy Daisy i Benjamin jedzą obiad, dziewczyna pali papierosa z filtrem. Takie papierosy były dostępne dopiero kilka lat później.
Kiedy Thomas Button obserwuje Benjamina podczas zgromadzenia na zewnątrz domu opieki, natychmiast wsiada do samochodu i odjeżdża, a kamera wraca do Benjamina ? widać wtedy za nim słup energetyczny ze współczesnym kablem telewizyjnym/internetowym.
W filmie można zobaczyć kilka ujęć tańczącej Daisy. Jej wykonanie baletu jest bardzo współczesne, z długimi rozszerzeniami i wysokimi arabeskami. Nie było to właściwie dla baletu w tamtym okresie, kiedy miał zupełnie inny styl.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.