QR Code

Boyhood

  (2014)  film

Richard Linklater
2014-08-27 00:00:00
2 godz. 43 min.
Plakat z filmu Boyhood (2014) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
5.8 (6)
Recenzje filmu
Streszczenie z życia
Ocena autora:  7/10  
Ocena serialu
Ocena serialu
Autor: Montana
W filmie "Boyhood" mamy do czynienia z dramatem, który opowiada losy przeciętnej, amerykańskiej rodziny, a najbardziej skupia się na głównym bohaterze chłopcu Masonie. W tym filmie możemy zaobserwować proces zmian, ponieważ bohaterowie wraz z upływem czasu się zmieniają, a zarazem pozostają tacy jacy byli szczególnie z charakteru. Niewątpliwie ciekawym jest fakt, iż film był kręcony w odstępach czasowych między 2000, a 2013 rokiem, gdzie swoje role grają wciąż Ci sami aktorzy, jedynie nadgryzieni zębem czasu i śledzimy ich losy od dzieciństwa, aż po dorosłość.

Samantha ( Lorelei Linklater ) to przeciwieństwo Masona ( Ellar Coltrane ). Od zawsze lubi być w centrum uwagi, jest rozpieszczona, wiele rzeczy robi lepiej, nie ma problemu we wpasowanie się w otoczenie, zaś Mason jest jej przeciwieństwem. Więcej widzi, interesuje się światem, drugim człowiekiem, podczas, gdy Samantha lubi dobrą zabawę. Jest też ich Mama, która poświęca się dla dzieci bez reszty, ma za sobą nieudane związki. W końcu robi coś dla siebie i kończy studia. Dzieci wiedzą co znaczą awantury w domu, alkohol i agresja, kiedy ich Mama chce swoje życie budować u boku innego mężczyzny. Jest też ojciec, nieidealny, ale któż jest? Który zawsze pamięta o dzieciach i również zaczyna życie od nowa z zupełnie inną kobietą. Pomimo wielu wzlotów i upadków Mamie udaje się wychować dzieci na porządnych ludzi, ponieważ nie mają najmniejszych problemów z ukończeniem szkoły, znalezieniem się w środowisku, towarzystwie.

Na szczególną uwagę zasługuje popis aktorski Patricia Arquette, która staje się postacią, którą gra, jej gra ujmuje i we wszystkim co robi jest myśl, że robi to dla dobra dzieci nie myśląc o swoim własnym. Jest prawdziwą matką kochającą bezinteresownie i opiekuńczą. I właśnie ta aktorka zasłużyła na Oscara. Z pozostałych aktorów myślę, iż można było wykrzesać nieco więcej. Postać, którą gra [/os]Lorelei Linklater[/os] może irytować, a od postaci Masona, w którego wcielił się Ellar Coltrane czuje się niedosyt. Tata ( Ethan Hawke ) na pewno może wzbudzić na twarzy uśmiech. Roztargniony, energiczny i z poczuciem humoru.

Film ogląda się miło, bo któż z nas nie chciałby się czasem wrócić do dzieciństwa? Cofnąć się w czasie i powspominać? Czas bardzo szybko ucieka i to możemy zobaczyć też w tym filmie, kiedy małe dzieci przemianiają się w podlotki, a potem dorosłych ludzi i ptaki, które muszą wyfrunąć z gniazda. Uważam jednak, że nie do końca wykorzystano potencjał tego filmu. Jest też nieco za długi. Myślę, że krótszy film o takim zamyśle byłby lepszy. Na niektórych chwilach z życia powinno się bardziej skupić, a nie szybko je pomijać. Jak na dramat nie zaszkodziłoby więcej dramatycznych sytuacji, chwytających za serce i wzruszających.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.