QR Code

like/dislike image

Bad Boys II (2003) film | Polecam Film

Bad Boys II (2003) film

Bad Boys II
2018-11-03 18:22:44
2 godz. 27 min.
Plakat z filmu Bad Boys II (2003) - Polecam Film
Plakat z filmu Bad Boys II (2003) - Polecam Film
Plakat z filmu Bad Boys II (2003) - Polecam Film
Plakat z filmu Bad Boys II (2003) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
66.8
6.8 (6)
Ciekawostki 
Role
We wczesnej wersji scenariusza, w obsadzie filmu wzięty był pod uwagę Jimmy Nail .
Henry Rollins - filmowy dówódca zespołu TNT - trafił do filmu w bardzo ciekawy sposób. Otóż, aktor ten zgłosił się na casting do roli Spinnera Dunna w filmie "Smoochy" (2002). Przyszedł na spotkanie w złym humorze i z zaledwie jedną kartką, wyrwaną ze scenariusza. Rollins nakrzyczał na Michaela Baya i Jerry'ego Bruckheimera za to, że (w związku z przerwą na posiłek) kazali mu czekać. Aktor roli nie dostał (wygrał Michael Rispoli), jednak jego temperament spodobał się na tyle, że Bay postanowił zatrudnić go przy swoim kolejnym projekcie.
Początkowo, ścieżkę dźwiękową mieli stworzyć wspólnie - Mark Mancina i Trevor Rabin . Ostatecznie jednak, Mancina zrezygnował z udziału w projekcie ze względu na "różnicę poglądów".
W bardzo wczesnej fazie produkcji planowano, aby to John Lee Hancock napisał filmowy scenariusz.
Miejsca kręcenia
Zdjęcia do filmu nakręcono w Arecibo i Manatí (Portoryko), Delray Beach, Miami i Miami Beach (Floryda, USA) oraz w Amsterdamie (Holandia).
Scenę z eksplodującą willą nakręcono na Delray Beach (Floryda).
Inne
W scenie gdy Marcus i Mike zjeżdżają Hummerem przez wioskę do bazy wojskowej, przejeżdżają przez wiele budynków - wyraźnie widać, że w samochodzie urywa lusterka. W kolejnej scenie znowu się pojawiają, znów ich nie ma, a po zjeździe pojawiają się oba całe i nie naruszone.
Reżyser filmu Michael Bay musiał na pewien czas wstrzymać produkcję filmu, żeby rozwiązać kwestię prawną ze swoim doradcą finansowym.
Podczas kręcenia sceny pościgu za Haitańczykami na "MacArthur Causeway" w Miami, jedno z aut "wymknęło się" spod kontroli i skosiło kilka latarni.
Budynek, który w filmie udaje kostnicę (Spanish Palms Mortuary), to tak naprawdę zakład produkcyjny mleczarni McArthura.
"MacArthur Causeway" (główna droga dojazdowa do South Beach w Miami) - w związku z kręceniem materiału - musiała zostać zamknięta na kilka dni.
Czujniki ruchu, jakie zamontowano w kubańskiej posiadłości Johnny'ego Tapii to te same, których w filmie "Twierdza" (1996) użyli na terenie "Alcatraz" zbuntowani żołnierze pod dowództwem gen. Francisa X. Hummela ( Ed Harris ). Oba filmy wyreżyserował Michael Bay .
W zamian za pomoc przy zakładaniu podsłuchu, Fletcher ( John Salley ) chce biletów, z miejscówkami przy samym boisku, na mecz Miami Heat - Los Angeles Lakers. Salley był kiedyś zawodowym koszykarzem NBA, który występował w obydwu wspomnianych zespołach.
Na ekranie, ginie łącznie 51 osób.
Auto det. Mike'a Lowrey to "Ferrari 575M Maranello". Co ciekawe, w filmie brały udział 2 warianty auta tej włoskiej firmy: wspomniany już, szybszy, model i bardzo podobne "Ferrari 550 Maranello" - wersja na potrzeby scen kaskaderskich.
Luksusowy samochód, którym - po zakończeniu "akcji" w kostnicy - jadą główni bohaterowie, to "Buick Blackhawk" z 2003 roku.
W filmie pojawiają się znakomite klasyki wśród aut, takie jak: "Pontiac Firebird" (1967), "Chevrolet Nova SS" (1968), "Chevrolet Chevelle SS" (1968), "Dodge Coronet" (1970) czy "Pontiac Firebird Trans Am" (1979).
Muzyka techno, którą słyszymy w klubie na początku filmu, to utwór "Stuck in the Middle" autorstwa formacji Starecase.
Po zakończeniu zdjęć w Delray, jedyne co zostało z tamtejszej posiadłości (zniszczonej na skutek - wykorzystanej w filmie - eksplozji), to basen.
Daty
Zdjęcia do filmu rozpoczęły się 22 lipca 2002 roku, a zakończyły w grudniu tego samego roku.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.
Podobne filmy
Nawiguj w lewo
Nawiguj w prawo