QR Code

Avengers: wojna bez granic

  (2018)  
film

Avengers: Infinity War

Plakat z filmu Avengers: wojna bez granic (2018) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
7.4 (26)
Ciekawostki 
Miejsca kręcenia
Zdjęcia do filmu były kręcone w Durham (Anglia, Wielka Brytania), Edynburgu i hrabstwie Berwickshare (Szkocja, Wielka Brytania), Fayetteville, Fairburn, Atlancie (Georgia, USA) i Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Daty
Okres zdjęciowy trwał od 23 stycznia do 14 lipca 2017 roku. Dodatkowe sceny zostały nakręcone w sierpniu 2017 roku.
Inne
Robert Downey Jr. zażądał od studia filmowego przeniesienia mebli ze swojego mieszkania w Los Angeles do Atlanty, gdzie kręcono zdjęcia do filmu.
Na czas kręcenia zdjęć do filmu w katedrze w Durham ochrona budynku była tak szczelna i skrupulatna, że nie przepuszczano do środka nawet jego zarządcy.
Natasha Romanoff ma w filmie blond włosy, aby przypominać Yelenę Belovę - postać, która w komiksach Marvela przez pewien czas odgrywała rolę Czarnej Wdowy.
Tom Holland otrzymał zakaz czytania scenariusza z powodu ujawnienia przez niego zbyt wielu sekretów przy kręceniu filmu "Spider-Man: Homecoming".
To pierwszy film fabularny w całości nakręcony kamerami IMAX.
Role
Reżyser dwóch poprzednich części "Avengers", Joss Whedon, nie zasiadł za kamerą "Wojny bez granic", gdyż czuł się zmęczony nieustającą pracą przy komiksowych blockbusterach. Twórca chciał odpocząć od wysokobudżetowego kina i skupić się na mniejszych projektach, w których miałby pełną kontrolę nad własną wizją artystyczną.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.