QR Code

like/dislike image

American Pie (1999) film | Polecam Film

American Pie (1999) film

American Pie
2012-04-11 00:00:00
1 godz. 36 min.
Plakat z filmu American Pie (1999) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
54.4
4.4 (5)
Ciekawostki 
Role
Na samym początku to Alyson Hannigan dostała propozycję zagrania roli Heather, jednak po przeczytaniu scenariusza poprosiła o rolę Michelle.
Miejsca kręcenia
Ujęcia zewnętrznej części szkoły zostały nakręcone w Szkole Średniej Millikan w Long Beach, w Kalifornii. Natomiast wewnętrzne ujęcia zostały nakręcone w Szkole Średniej Poly w Long Beach.
W rzeczywistości Adam Herz's High School to szkoła East Grand Rapids High.
Zdjęcia do filmu zrealizowano w Los Angeles, Long Beach, Monrovii i Industry (Kalifornia, USA) oraz we wspólnocie Lake Sherwood.
Inne
Aby zastąpić erekcję w jednej ze scen, ekipa ugotowała kiełbasę, nadziała ją na ołówek i owinęła folią aluminiową. Była nadal ciepła, gdy umieszczano ją między nogami Jasona Biggsa.
Gdy scenarzysta Adam Herz oddawał scenariusz do studia, zatytułował go: "Untitled Teenage Sex Comedy That Can Be Made For Under $10 Million That Most Readers Will Probably Hate But I Think You Will Love" ("Niezatytułowana Młodzieżowa Komedia O Sexie, Która Może Być Zrobiona Za Mniej Niż 10 Milionów Dolarów i Którą Większość Czytelników Prawdopodobnie Znienawidzi, Ale Sądzę, Że Wy Ją Pokochacie"). Później zmieniono nazwę na "East Great Falls High", potem na "Great Falls", aż w końcu na "American Pie" .
Adres kamery internetowej, którą Jim wysłał do swoich przyjaciół to http://128.220.27.192/temp/NadiaVision (Adres IP aktualnie należy do Wydziału Psychologii Johns Hopkins University w Baltimore).
Potrzebowano czterech prób, aby dostać do filmu R-rating zamiast NC-17.
Kiedy Finch jest uwodzony przez mamę Stifler'a muzyka słyszana w tle to "Mrs Robinson" z filmu "Absolwent" (1967).
Smoking, który Sherman nosi na balu maturalnym to ten sam, który Steve Buscemi nosił w "Od wesela do wesela" .
Członkowie kalifornijskiego zespołu punkowego Blink 182 są pokazani podczas sceny transmisji internetowej. Ich piosenka "Mutt" jest grana w tle.
W oryginalnej wersji kiedy Stiffler pije piwo ze spermą, postać Thomasa Iana Nicholas'a mówi "Hej Stifler, jak smakuje męska zupa rybna?". Jednak MPAA nie pozwoliło na tę kwestię. Więc została ona zmieniona na "Hej Stifler, jak smakuje blade piwo?".
"Blade piwo", które pije Stifler to w rzeczywistości piwo z białkiem z jajek.
Początkowo film zaprezentował scenę, w której młodszy brat Jima chodzi po nim w seksualnym akcie. Jednkaże scena została wycięta przed początkiem kręcenia.
Scena z szarlotką w filmie zdobyła 22,6 % głosów i zajęła 1. miejsce na najśmieszniejszą scenę filmową roku 2000. Wybrana została przez czytelników Serwisu Filmowego Stopklatka w ramach organizowanych, co roku Internetowych Nagród Filmowych.
Daty
Zdjęcia do filmu kręcono od 21 lipca do 11 września 1998 roku.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.
Podobne filmy
Nawiguj w lewo
Nawiguj w prawo