QR Code

like/dislike image

American Pie 2 (2001) film | Polecam Film

American Pie 2 (2001) film

American Pie 2
2012-04-11 00:00:00
1 godz. 55 min.
Plakat z filmu American Pie 2 (2001) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
53.0
3 (5)
Ciekawostki 
Role
Początkowo w roli ojca Stiflera obsadzany był Bill Paxton, ale opuścił projekt ze względu na inne obowiązki.
Miejsca kręcenia
Pierwsza scena, w której pojawiła się Nadia była kręcona w centrum Los Angeles, a nie Nowego Jorku. Wieżowce World Trade Center zostały wkomponowane w zarys miasta. Żółte taksówki i sprzedawcy hot dogów zostali dodani za pomocą efektów.
Film kręcono w miastach: Altadena, Long Beach, Los Angeles, Malibu, Monrovia, Seal Beach, Pasadena, Południowa Pasadena (Kalifornia, USA) oraz Grand Haven (Michigan, USA).
Inne
Sala lekcyjna użyta w otwierającej scenie kiedy Chris 'Oz' Ostreicher ( Chris Klein ) i Steve Stifler ( Seann William Scott ) przygotowują się do matury to ta sama użyta w filmie "Old School" kiedy Frank Ricard ( Will Ferrell ) zostaje bity przez dziekana "Cheese" Gordon Pritchard ( Jeremy Piven ).
Scena przyklejenia przyrodzenia do ręki zdobyła 21% głosów i zajęła 3. miejsce na najlepszą śmieszną scenę filmową roku 2001. Wybrana została przez czytelników Serwisu Filmowego Stopklatka w ramach organizowanych, co roku Internetowych Nagród Filmowych.
Podczas sceny z lesbijkami Eddie Kaye Thomas (Finch) śmiał się z błazenady Seanna Williama Scotta (Stiffler) tak bardzo, że musiał być wycięty z wielu ujęć. To dlatego ta scena zawiera wiele ujęć w których widać tylko Stifflera i Jima, mimo że Finch powinien stać zaraz obok nich.
Daty
Zdjęcia kręcono od 14 lutego do 27 kwietnia 2001 roku.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.
Podobne filmy
Nawiguj w lewo
Nawiguj w prawo