QR Code

Quantum of Solace

  (2008)  
film

Quantum of Solace

46 min.
Plakat z filmu Quantum of Solace (2008) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
4 (8)
Błędy / Wpadki w filmie 
W scenie pościgu, na dachach w Sienie, widać, że Bond i Mitchell noszą czarne buty do biegania. Jednak chwilę wcześniej obaj mieli ubrane czarne buty od garnituru. 
Gdy Bond przybywa do Sieny, M pokazuje mu akta Vesper. Akta są otwarte tak, że Bond może swobodnie ukraść zdjęcie. Potem pozostają one ciągle otwarte i nietknięte. Jednak pod koniec sceny, gdy Bond pcha akta przez stół, są one już zamknięte.
W scenie rozmowy Bonda z Mathisem w jego willi, zmienia się pozycja zegarka na ręku Mathisa. Najpierw jest on poza nadgarstkiem, a później koło niego. 
Po pościgu przez Palio w Siennie, Mitchell i Bond biegną po dachach budynku leżącego obok Piazza Del Campo. Następnie, po krótkim pościgu widać, że są blisko wieży "Torre Del Mangia", która znajduje się w innej połowie miasta. Wynika z tego, że przebiegli 2 mile w jakieś 20 sekund. 
Port-Au-Prince w rzeczywistości wygląda zupełnie inaczej niż ten pokazany w filmie. Zatoka jest całkowicie inna, nie ma tam poza tym luksusowych hoteli, ani domów, a budynki są w o wiele gorszym stanie. Miejscem, w którym kręcono te sceny było Colon w Panamie.
W Grand Andean Hotel, Bond daje  boy'owi hotelowemu napiwek, na co ten odpowiada mu: "Grazie". Jednak akcja dzieje się w Boliwii, więc powinien on powiedzieć "Gracias". Błąd wynika z tego, że sceny te kręcono w Panamie. 
Właściciel samolotu, który dokonuje wymiany z Bondem, mówi z wyraźnym chilijskim akcentem. Dzieję się tak, gdyż właśnie te sceny kręcono w Chile przy udziale lokalnych aktorów, a nie w Panamie, gdzie rozgrywa się akcja filmu. 
W scenie w której Dominic Green łapie Camille, stojącą nad krawędzią, można zauważyć, że blizny na jej plecach się odklejają. 
Samolot lecący do Austrii, do którego na Haiti wsiada Dominic Green to Bombardier Challenger 600. Jednak ten, który ląduje w Austrii to Learjet 45 lub 55. 
Podczas pościgu na motorówkach, w zależności od ujęcia, kilkakrotnie zmieniają się włosy Bonda oraz jego dziewczyny: raz są suche, a raz mokre. 
James Bond zostaje powiadomiony, że samolot, którym leci Green ma wylądować w Bregenz (Austria). Jednak tak naprawdę Bregenz nie posiada lotniska. Najbliższe miejsca do lądowania to St. Gallen-Altenrhein i Friedrichshafen, oddalone o 10 i 30 km. Natomiast owe lotnisko w Bregenz to tak naprawdę London Farnborough Airport.
Na drzwiach hotelu w Port-au-Prince, znajduje się francuski napis: "En case d'incindie". Jednak jest on napisany z błędem, poprawnie powinien wyglądać tak: "En cas d'incendie". 
Podczas otwierającego film pościgu samochodowego auto Bonda traci drzwi. Jednak potem, kiedy Bond wykonuje różne manewry drzwi nie tylko wracają, ale również nie mają żadnych uszkodzeń. 
Bond zdobywa numer Elvisa i firmy Greene Planet poprzez namierzenie go za pomocą karty Universal Exports. Wtedy też na telefonie Bonda pojawia się logo firmy. Jednak wkrótce  potem, kiedy MI6 sprawdza dla Bonda nazwisko "Dominic Green", nazwa firmy Greene Planet, nic mu nie mówi. Dopiero, gdy widzi jego zdjęcie potwierdza tożsamość Greene'a. 
Kiedy Bond zostaje zatrzymany i zawieszony w obowiązkach M mówi do niego: "You'll give whatever weapons you have to these men and leave with them now". Jednak jeśli spojrzymy bliżej, ponad ramieniem Bonda zauważymy, że M w ogóle nie otwiera ust. 
Kiedy Camille rozmawia z Greenem podczas patrzenia na martwego geologa, jej ręce oplatają jego szyję. Jednak gdy patrzymy od tyłu, trzyma ona ręce przy sobie, a przy kolejnym zbliżeniu znów znajdują się one na szyi Greena. 
Bond ma ślad krwi na swojej koszuli kiedy Mathis umiera w jego rękach. Jednak kiedy Bond pozbywa się jego ciała, ślady krwi znikają. Jednakże później, gdy Bond jest w samolocie, krew znów pojawia się na jego koszuli. 
Kiedy Bond wrzuca ciało Mathisa do śmietnika, jego lewa ręka zwisa z krawędzi śmietnika. W następnym ujęciu, gdy Bond zabiera portfel Mathisa, jego ręka już nie zwisa z krawędzi. Jednak w kolejnej scenie, gdy widzimy zbliżenie na Mathisa, to jego ręka znów zwisa z krawędzi śmietnika. 
Kiedy Mathis umiera na rękach Bonda, krew na prawej ręce agenta 007 zmienia się w różnych ujęciach. Najpierw w ogólnym ujęciu jest jej trochę, potem nie ma jej w ogóle, aż w zbliżeniu jest niemal na całej ręce Bonda. 
Między pościgiem na łodziach a przyjęciem w Austrii mija mniej niż jeden dzień. Podczas pościgu Bond zostaje trzy razy poważnie raniony, jednak w Austrii nie ma ani śladu po ranach. 
W otwierającej film scenie pościgu, karabinierzy poruszają się Landroverem 110. Jednak potem gdy samochód wpada do klifu, dokładnie widać, że jest to Defender 90.
Początek akcji ''Quantum of Solace" rozgrywa się bezpośrednio po zakończeniu ''Casino Royale". Pomimo że w ostatniej scenie poprzedniego filmu Bond miał na sobie 3- częściowy garnitur, to w otwierającym kontynuację pościgu samochodowym nosi już model 2- częściowy.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.