QR Code

Iniemamocni (2004) film | Polecam Film

2017-11-19 08:10:11
Iniemamocni (2004) film

The Incredibles

Plakat z filmu Iniemamocni (2004) - Polecam Film
Plakat z filmu Iniemamocni (2004) - Polecam Film
Plakat z filmu Iniemamocni (2004) - Polecam Film
Plakat z filmu Iniemamocni (2004) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
1 (1)
Ciekawostki 
Inne
W polskiej wersji "Iniemamocnych" postaci Edny głosu użyczyła Kora Jackowska . W wersji oryginalnej Edna mówi o swoim show w Mediolanie, w wersji polskiej o boskim Buenos Aires. Jest to ukłon tłumacza w stronę piosenkarki.
W tym filmie, jako pierwszym pixarowym, "odwrócono" kolejność animacji - dotychczas najpierw z wielką dokładnością przygotowywano dekoracje, w których później pracowała kamera, tutaj - filmowano wpierw uproszczone modele geometryczne, dopracowywano je później.
To pierwszy film Pixara poruszający tak nieobecne w kreskówkach tematy, jak emerytura czy procesy sądowe.
Polskie tłumaczenie wykonał Kuba Wecsile, "największa nadzieja polskiego dubbingu".
Podobnie jak i do innych produkcji Pixaru, tak i do "Iniemamocnych", wyprodukowanno zwiastun zawierający sceny nie pojawiające się w oryginalnym filmie. Zwiastun został wyreżyserowany przez Brad Bird'a 18 miesięcy przed premierą filmu.
W oryginalnej wersji, kiedy Pan Iniemamocny spotyka po raz pierwszy Syndroma, stara się przypomnieć sobie jego imię i nazywa go początkowo "Brodie". Jason Lee, użyczający Syndromowi głosu, zadebiutował na wielkim ekranie grając maniaka komiksów Brodiego Bruce'a w Mallrats (1995).
Jest to pierwszy film Pixaru oceniony w USA na kategorię wiekową wyższą niż G; w tym przypadku - PG (Parentail Guard - pod kontrolą rodziców). W Polsce odpowiednikiem PG jest "dozwolony od lat 7".
W początkowej scenie pościgu słyszyny przez radio, że rabusie uciekają w kierunku San Pablo Avenue. San Pablo Avenue to prawdziwa ulica w Emeryville, w Kaliforni, gdzie mieści się Pixar Studios. Także mapa widniejąca na kierunkowskazie samochodu Pana Iniemamocnego jest prawdziwą mapą ulic Emeryville.
Jednym z największych wyzwań dla animatorów pracujących przy "Iniemamocnych" było stworzenie realistycznych włosów bohaterów. Specjalnie dla potrzeb tego filmu opracowano program, który symuluje ruch włosów w każdych warunkach. Efekt końcowy jest zdumiewający.
Brad Bird wpadł na pomysł filmu w latach 90 opierając go na własnym przykładzie pogodzenia rodziny i kariery.
Iniemamocni są według New York Film Critics Online najlepszą animacją 2004 roku.
Brad Bird (reżyser) wyreżyserował również kilkanaście odcinków serii o Simpsonach. do których widać w filmie wyraźne odwołania.
Wymyślenie imion dla bohaterów kreskówki "Iniemamocni" okazało się nie lada przedsięwzięciem, bowiem za każdym razem, kiedy twórcy wpadali na dobry pomysł, okazywało się, że takie imię nosi już bohater jakiegoś komiksu.
"Wydawało nam się, że wymyśliliśmy coś nowego, ale po krótkim sprawdzaniu okazywało się, że ktoś wydał kiedyś kilka numerów przygód bohatera o takim imieniu, chociaż byliśmy pewni, że nigdy o nim nie słyszeliśmy. Ta praca przy "Iniemamocnych" doprowadzała nas do szaleństwa" - wspomina reżyser Brad Bird.
Wszyscy Iniemamocni mają niebieskie oczy, a tylko Elastyna ma brązowe oczy.
Znalazł się na 3 miejscu najlepszych filmów 2004 roku w głosowaniu przeprowadzonym przez serwis "Guardian Unlimited".
W 2005 roku film ten zajął 3 miejsce w rankingu "20 najlepszych filmów 2004 roku" organizowanym przez brytyjski dziennik "The Guardian".
John Barry miał napisać muzykę do filmu.
Postać Edny była wzorowana na legendarnej hollywoodzkiej kostiumografce, zdobywczyni ośmiu Oskarów Edith Head .
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.
Podobne filmy
Nawiguj w lewo
Nawiguj w prawo